Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

SC Nr.3 nodota ekspluatācijā koģenerācijas iekārta

Atpakaļ  |  26.05.2009

Vasaras mēnešos siltumenerģijas ražošanas pašizmaksa, kā zināms, pieaug vairākkārt, jo katlus nākas ekspluatēt ar nepilnu jaudu, kas savukārt pazemina to lietderības koeficientu. Lai samazinātu izdevumus, pašvaldības AS „Daugavpils siltumtīkli” organizēja konkursu uz siltumenerģijas iepirkumu. Tajā uzvarēja SIA „BK enerģija”.

25.maijā, plkst.13. Daugavpilī, siltumcentrālē Nr.3 SIA „BK enerģija” nodeva ekspluatācijā jauno koģenerācijas iekārtu, kuru darbina vācu firmas „Deutz” gāzes dzinējs. Elektroenerģijas ražošanas procesā, lai nepārkarstu, dzinējs tiek dzesēts. Savukārt dzesējošais šķidrums un izplūdes gāzes, izejot caur siltummaini, uzsilda ūdeni, kas tālāk tiek padots uz dzīvojamajām mājām un tiek izmantots karstā ūdens sagatavošanai un apkurei. Patlaban dzinējs ir noregulēts darbam ar jaudu: elektroenerģija – 4 MW un siltumenerģija – 4,5 MW. 

 

Jaunā koģenerācijas iekārta ir ar augstu energoefektivitāti un atbilst mūsdienu prasībām, elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas process ir automatizēts. Rezultātā koģenerācijas iekārtas īpašniece SIA „BK enerģija” ir radusi iespēju pārdot saražoto siltumenerģiju pašvaldības AS „Daugavpils siltumtīkli” lētāk par siltumenerģijas ražošanas tarifu, ko uzņēmumam apstiprinājis sabiedrisko pakalpojumu regulators.

 

Savukārt starp SIA „BK enerģija” un Daugavpils siltumapgādes uzņēmumu noslēgtais līgums nosaka, ka rēķini par patērēto siltumenerģiju PAS „Daugavpils siltumtīkli” jāapmaksā 30 dienu laikā. Tādējādi uzņēmumam radusies iespēja jūtami uzlabot situācija ar apgrozāmajiem līdzekļiem. Norēķini ar AS „Latvijas gāze” par patērēto kurināmo uzņēmumam, kā zināms, bija jāveic katras desmit dienas, aizkavēšanās gadījumā PAS „Daugavpils siltumtīkli” tika piemērota soda nauda. Tagad par patērēto kurināmo ar AS „Latvijas gāze” norēķinus veiks pati SIA „BK enerģija”.

 

Trešais PAS „Daugavpils siltumtīkli” ieguvums ir īres maksa, ko SIA „BK enerģija” uzņēmumam maksās par telpu nomu siltumcentrālē Nr.3.

 

Sadarbība ar SIA „BK enerģija” Daugavpils siltumapgādes uzņēmumam devusi iespēju uzlabot savu finansiālo situāciju, kā arī paver iespēju nākotnē domāt par apkures tarifu pazemināšanu.

 

Maksas pakalpojumi

Iznomājam traktortehniku


Traktors "JUMZ-1"

Uzziņas pa tālruni. 26353772

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)
Saules ielā 71C (41,7 и 36,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - SIA Daugavpils Siltumtikli
Mājas lapas izveide - WebLab