Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

“Daugavpils siltumtīkli” pirmie Latgalē iegūst SURE-EU sertifikātu

Atpakaļ  |  30.03.2023

PAS “Daugavpils siltumtīkli” ir pirmais siltumapgādes uzņēmums Latgales reģionā, kas ieguvis SURE-EU sertifikātu. Sertifikāts apliecina siltumenerģijas ražošanai izmantotās šķeldas ilgtspēju. Pateicoties tam šķelda, ko uzņēmums izmanto kā kurināmo, nesadārdzināsies par 15 – 20 EUR/MWh. Ja šāda apliecinājuma nebūtu, tad uzņēmumam būtu jāiegādājas emisiju kvotas par izlietoto biomasas kurināmo.

Siltumenerģijas ražotāju pienākums pierādīt biomasas ilgtspējīgu ražošanu un izmantošanu stājās spēkā ar 2023. gada 1. janvāri (saskaņā ar ES Atjaunojamo energoresursu direktīvas pārstrādāto redakciju (RED II)). Lai izpildītu šo pienākumu, PAS “Daugavpils siltumtīkli” izvēlējās par sadarbības partneri “BM Certification” uzņēmumu. Tas palīdzēja ieviest starptautiski atzītu un RED II direktīvas prasībām atbilstošu SURE-EU shēmu.

Skaidro PAS “Daugavpils siltumtīkli” valdes loceklis Aleksandrs Karpenko: “SURE-EU verifikācijas shēmu izvēlējāmies vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tā ir atzīta ES. Par pašu radītu shēmu nav pārliecības, ka ar to vēlāk nevarētu rasties problēmas no normatīvā regulējuma viedokļa. Otrkārt, mums likās, ka gatavu shēmu ieviest uzņēmumā ir ātrāk, kā radīt savu. Laika jau nebija daudz. Mēs centāmies maksimāli izvairīties no situācijas, kad uzņēmumam nāktos iegādāties emisiju kvotas par izlietoto biomasas kurināmo, kura ilgtspēju mēs nespētu apliecināt. Pēc mūsu aprēķiniem mūsu pakalpojuma cena, ja mēs nespētu apliecināt šķeldas ilgtspēju, sadārdzinātos par 15 – 20 EUR/MWh. Tās ir milzīgas papildizmaksas, kuras mēs nevēlamies likt maksāt mūsu pakalpojuma saņēmējiem.”

Lai pierādītu atbilstību Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām, iesaistītajiem uzņēmumiem ir jāpamato ilgtspēja visā piegādes ķēdes posmā – no izejvielu ieguves līdz pat biomasas kurināmajam. Tas, savukārt, nozīmē, ka uzņēmumiem ir jāpielāgojas jaunajām prasībām, mainot iepriekš ierasto uzskaites kārtību. Arī PAS “Daugavpils siltumtīkli” tehniskais direktors Viktors Lukjančiks šo min kā galveno izaicinājumu: “SURE verifikācijas sistēmas ieviešanas process prasīja iedziļināties jauno prasību būtībā un attiecīgi pakārtot šīm prasībām jau esošo biokurināmā pieņemšanas un uzskaites sistēmu. Pateicoties “BM Certification” šie procesi mums palika daudz skaidrāki un mēs spējām tos ātrāk ieviest.”

 

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)
Saules ielā 71C (41,7 и 36,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - SIA Daugavpils Siltumtikli
Mājas lapas izveide - WebLab