Pateicoties tam vasaras saulainajās dienās pašas siltumcentrāles, kā arī blakus pirmajai stacijai esošais uzņēmuma birojs patērē tikai pašu saražoto elektroenerģiju.
18. novembra ielā 2 esošajai pirmajai siltumcentrālei uz jumta tagad uzstādīti 168 saules paneļi, ar kopējo elektrisko jaudu 70 kW, bet Mendeļejeva ielā 13A esošajai trešajai siltumcentrālei uz jumta uzlikti 320 saules paneļi, ar kopējo elektrisko jaudu 120 kW.
“Jauno jumtu saules bateriju parku jaudas noteica divi faktori. Pirmkārt, jumtu platība, proti, cik daudz paneļu uz tiem var fiziski novietot. Un, otrkārt, uzņēmuma siltumcentrāļu un galvenā biroja elektrības patēriņš. Jo galvenā ideja ir ar pašu saražoto elektroenerģiju nosegt mūsu pašpatēriņu. Tagad tā arī sanāk, ka vasaras saulainajās dienās, aptuveni no plkst. 11.00 līdz 15.00 mēs nemaz neņemam elektroenerģiju no tīkla. Pārējā diennakts laikā pieprasījums pēc pērkamas elektroenerģijas, protams, parādās un pieaug, jo mazāk saules staru aizsniedz mūsu siltumcentrāļu jumtus”, skaidro abu šo projektu īstenošanas pamatotību uzņēmuma valdes loceklis Aleksandrs Karpenko.
Pēc viņa teiktā, saules paneļu iegāde un uzstādīšanas atmaksājas vidēji 8-9 gadu laikā, kaut gan ražotājs to kalpošanas laiku ir noteicis 25 gadus. Tāpēc šis ir ekonomiski pamatots un izsvērts lēmums. Turklāt “Daugavpils siltumtīkli” četrās lokālajās katlumājās jau ir uzstādīti un efektīvi kalpo saules paneļi. Pirmais mazais saules bateriju parks parādījās katlumājā “Vecstropi” (20 kW), tad “Ruģeļi” (15 kW), “Cietoksnis” (11 kW) un “Kalkūni” (11 kW).
Visus šos projektus, ieskaitot pēdējos divus lielos, uzņēmums “Daugavpils siltumtīkli” ir realizējis par saviem līdzekļiem. Taču šobrīd, kā stāsta uzņēmuma tehniskais direktors Viktors Lukjančiks, top saules paneļu parka projekts jaunuzbūvētajā šķeldas katlumājā Silikātu ielā ar finansējuma piesaisti no ārpuses.
“Šobrīd visu sešos objektos darbojušos saules parku kopējā jauda ir 247 kW. Tāpēc Silikātu ielas katlumājas projekts būs līdz šim ievērojamākais, jo tur plānojam uzstādīt uz jumtiem saules paneļus ar kopējo elektrisko jaudu 200 kW . Šim projektam gan ceram piesaistīt “ALTUM” līdzfinansējumu. Patreiz norit projektēšanas darbi”, informēja Viktors Lukjančiks.