„Sen pagājuši tie laiki, kad maksa par apkuri tika aprēķināta pēc dienām vai kvadrātmetriem. Mūsdienās, kad absolūtajā vairumā daudzdzīvokļu māju ir uzstādīti automatizēti siltummezgli, mūsu klienti maksā tikai par to siltumenerģiju, ko viņi patiešām patērē. Attiecīgi, ja aiz loga ir +16ºC, tad siltuma skaitītājs šajā laikā uzskaita tikai to siltumenerģiju, kas nepieciešama karstā ūdens nodrošināšanai mājā. Apkurei siltumenerģija šajā brīdī netiek patērēta, un maksa par to netiek aprēķināta. Savukārt naktī, kad kļūst vēsāks, uzsildītais siltumnesējs tiek padots radiatoros, un tad siltuma skaitītājs uzskaita tieši to siltumenerģijas daudzumu, kas izlietots apkurei,” viņš skaidro.
Katra mēneša beigās tiek nolasīti siltuma skaitītāja rādījumi, no tiem atņem to siltumenerģijas daudzumu, kas izmantots karstā ūdens uzsildīšanai, bet pārējo sadala proporcionāli pa dzīvokļiem saskaņā ar metodiku, ko konkrētajā mājā izmanto attiecīgais apsaimniekotājs.
„Tāpēc aicinu daugavpiliešus priecāties par siltajām oktobra dienām, – tās pozitīvi atspoguļosies arī rēķinos par apkuri. Mēs ražojam un piegādājam tieši tik daudz siltumenerģijas, cik nepieciešams mūsu klientiem – ne vairāk,” uzsvēra Aleksandrs Karpenko.