Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Pārrāva maģistrālo siltumtrasi, kas apgādā Jauno Forštati

Atpakaļ  |  08.06.2023

Šobrīd veicamie remontdarbi garantē, ka šis pārrāvums nenotiks apkures sezonas laikā, jo tad Jaunās Forštates, Ķīmiķu ciemata un Piena kombināta rajona iedzīvotāji paliktu ne vien bez karstā ūdens, bet arī bez apkures.

 

Hidrauliskās pārbaudes ir ikgadējs profilaktisks pasākums, kura ietvaros PAS "Daugavpils siltumtīkli" speciālisti padod siltumtrasēs siltumnesēju zem augsta spiediena (apmēram 2,5-3 reizes augstāku par apkures sezonai ierastajiem rādītājiem), lai noteiktu siltumtīklu vājākos posmus un veiktu to remontu. Ja tas netiek darīts, tad apkures sezonā pastāv liels negadījumu risks, kas acīmredzot ir kritiskākais un nevienam nevēlamākais scenārijs.

 

Daugavpilī ir vairāk nekā 120 km siltumtrašu, no kurām aptuveni 30 km ir nomainītas pret jaunām. Līdz ar to vairākums ir 40, 50 un pat 60 gadu vecie inženiertīkli. “Daugavpils siltumtīkli” tos sistemātiski nomaina (šobrīd, piemēram, notiek darbi A. Pumpura ielā, kur vasaras laikā tiks nomainītas siltumtrases 1,7 km garumā), taču tas ir lēns un ļoti dārgs process. Tāpēc katru gadu ir jāpārbauda esošo, ne to jaunāko tīklu integritāte.

 

Šonedēļ SC-3 siltumapgādes zonā notiek hidrauliskās pārbaudes, kas nodrošina apkuri un karsto ūdeni vienlaikus vairāku lielo pilsētas mikrorajonu iedzīvotājiem. Pārrāvums tika konstatēts maģistrālajā cauruļvadā, kas apgādā Jaunās Forštates rajonu. Kā precizē uzņēmuma tehniskais direktors Viktors Lukjančiks, cauruļvadam norauts nekustīgais balsts un bojāts kompensators, kas kvalificējams kā diezgan nopietns incidents. Šobrīd notiek aktīvs darbs pie cauruļvada integritātes atjaunošanas, lai iekļautos plānotajā termiņā, proti, līdz 9. jūnija pulksten 16.00 nodrošināt karstā ūdens piegādi iedzīvotājiem.

 

Ņemot vērā šo incidentu, PAS "Daugavpils siltumtīkli" aicina pilsētas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret ikgadējo siltumtrašu hidraulisko pārbaužu nepieciešamību. Šie darbi ir gaidāmās apkures sezonas drošības garants.

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - SIA Daugavpils Siltumtikli
Mājas lapas izveide - WebLab