Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Daugavpilī tiek celta jauna šķeldas katlumāja, kas palīdzēs stabilizēt apkures tarifu

Atpakaļ  |  28.07.2023

Jaunā katlumāja palielinās PAS “Daugavpils siltumtīkli” biokurināmā jaudas par vēl 20(+4) MW, ļaujot izmantot izdevīgāko kurināmā veidu, tādējādi stabilizējot apkures tarifu pilsētā. Projekta būvuzņēmējs ir SIA “Monum”, bet tā izmaksas pārsniedz 20 miljonus eiro, no kuriem 4 000 000 līdzfinansēs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra no Eiropas struktūrfondu līdzekļiem.

Projekta realizācijas ietvaros tiek plānots izbūvēt, uzstādīt un nodot ekspluatācijā biokurināmā centrālās apkures katlumāju ar nepieciešamajām iekārtam un palīgiekārtām. Projekts ir savdabīgs ar to, ka SC-2 teritorijā ir nelīdzens reljefs, un jaunās katlumājas ēku izdevās ieprojektēt tā, lai esošā nogāze tiktu izmantota šķeldas izkraušanai un uzglabāšanai. Būvniecības gaitā katlumājas ēka tiks būvēta ap jau uzstādītiem katliem, ekonomaizeriem, dūmeni un pārējo aprīkojumu.

Pašlaik būvnieki jau ir sagatavojuši pamatus katlu uzstādīšanai. SC-2 teritorijā arī tika nojaukts vecais dūmenis, apsardzes ēka, pārcelts gāzes vads un inženierkomunikācijas, kas traucēja jaunās katlumājas būvniecībai.

Būvdarbi ir jāpabeidz līdz 2023. gada beigām, bet jaunā gada sākumā ir ieplānoti ieregulēšanas un palaišanas darbi, tā, lai jaunajā katlumājā saražotā siltumenerģija tiktu izmantota daugavpiliešu mājokļu apsildei jau 2023./2024. apkures sezonā.

“Katlumāja tiks darbināta ar koksnes šķeldu, kas šobrīd joprojām ir ekonomiski izdevīgākais kurināmais nekā dabasgāze vai pat sašķidrinātā naftas gāze, ar ko tika kurināta SC-2 šoziem. Taču no gāzes katliem SC-2 nav plānots atteikties, jo tos varēs izmantot gadījumā, ja gāze kļūs izdevīgākā par šķeldu, un pīķa slodžu nodrošināšanai īpaši aukstajās dienās. Šis viss rezultēsies tajā, ka PAS “Daugavpils siltumtīkli” spēs diversificēt izmantojamā kurināmā veidus, tādējādi padarot apkures tarifu Daugavpilī stabilu un no viena kurināmā veida cenas neatkarīgu”, skaidro uzņēmuma valdes loceklis Aleksandrs Karpenko.

Jaunās katlumājas jauda būs 20(+4) MW, un tā strādās tikai apkures sezonas laikā, jo vasarā pilsētnieku pieprasījumu pēc karstā ūdens pilnībā nodrošina SC-3 teritorijā 2021. gadā uzbūvētā un 2022. gada sākumā ekspluatācijā nodotā šķeldas katlumāja ar 30(+6) MW jaudu. Tāpat Daugavpilī darbojas vēl divas lokālās katlumājas, kuras tiek darbinātas ar biokurināmo. Proti, katlumāja “Križi” strādā uz šķeldas, bet katlumāja “Kalkūni” – uz koksnes granulām.

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab