Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Topošā Daugavpils katlumāja varēs ilgāku laiku darboties bez biokurināmā piegādēm

Atpakaļ  |  15.08.2023

Projekta ģenerāluzņēmēja SIA “MONUM” būvdarbu vadītāja palīgs Kristaps Litiņš pastāstīja par tā realizācijas gaitu. Mūsu sarunas laikā tika veidota topošās šķeldas glabātuves šķembu pamatnes kārta. Glabātuves pamatu platība būs 547 m2, un, pateicoties tās lielajam dziļumam, tajā varēs uzglabāt ne mazāk kā 4 000 m3 šķeldas. Ņemot vērā katlumājas jaudu (20(+4) MW), tā varēs līdz pat piecām diennaktīm darboties bez kurināmā piegādēm, izmantojot glabātuvē izveidotos krājumus. Tas palīdzēs bez problēmām pārdzīvot piegāžu pārtraukumus jeb arī vienkārši šķeldvedēji varēs atpūsties tos pašos Ziemassvētkos.

Kopumā stāstot par Daugavpils katlumājas būvniecību, Kristaps Litiņš pauž: “Jau pašā sākumā bija skaidrs, ka šī nebūs vienkārša būve. Ja neteikt, ka šī būs sarežģīta būve. PAS “Daugavpils siltumtīkli” nolīga SIA “MONUM” ar ”design&build” konceptu, kas nozīmē, ka mēs paši gan projektējam, gan būvējam šo objektu. Attiecīgi, projektu ir izstrādājis mūsu sadarbības partneris, ar kuru kopā jau esam uzbūvējuši vairākas katlumājas. Neraugoties uz kvalitatīvi izstrādāto projektu, mēs pastāvīgi saskaramies ar dažādiem izaicinājumiem būvniecības procesā. Bet, pateicoties kolēģu pieredzei un atjautībai, veiksmīgi tos atrisinām”.

Pašlaik tiek paralēli veikti vairāki darbi, jo SC-2 teritorija nav liela, un, piemēram, kad nomaina pazemes inženierkomunikācijas, te nevar iebraukt lielgabarīta transports. Turklāt SC-2 ir un paliek ražošanas objekts. Kad sāksies apkures sezona, šajā siltumcentrālē atsāks ražot siltumenerģiju daugavpiliešu vajadzībām (jo šobrīd pilsētnieku vajadzības pēc karstā ūdens pilnībā nodrošina 2022. gada sākumā SC-3 teritorijā uzbūvētā šķeldas katlumāja), un gadījumā, ja sašķidrinātas naftas gāzes izmantošana būs ekonomiski izdevīgāka nekā dabasgāze, tad celtniekiem būs jānodrošina arī ikdienas kurināmā piegādes uz siltumcentrāli.

Vienu vārdu sakot, būvdarbi norit ļoti raitā tempā, un drīz vien jau tiks uzstādītas katluzāles ārsienu nesošās metāla konstrukcijas un tehnoloģiskās iekārtas: ūdenssildāmie katli, degkameras, elektrofiltri u.c. Objektam jābūt uzceltam līdz 2023. gada beigām.

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab