Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

“Daugavpils siltumtīkli” tagad noteiks šķeldas kvalitāti trīs minūšu laikā

Atpakaļ  |  31.10.2023

Iekārta manāmi atvieglos viņu darbu, jo tā noteiks piegādātās šķeldas galvenos kvalitatīvus rādītājus trīs minūšu laikā. “Pateicoties tai, mēs varēsim ātri un precīzi noteikt, cik daudz siltuma ir atvedusi katra kravas mašīna”, skaidro iekārtas priekšrocības PAS “Daugavpils siltumtīkli” tehniskais direktors Viktors Lukjančiks.

Iekārta ir uzstādīta trešās siltumcentrāles ēkā Mendeļejeva ielā, kur blakus darbojas mūsu pilsētas lielākā šķeldas katlumāja. Tā uzsāka savu darbību 2022. gada sākumā, un šobrīd tās jauda (30+6 MW) tiek maksimāli izmantota pilsētas siltumapgādes nodrošināšanai. Katru nedēļu uz šejieni atved aptuveni 85 pilnas kravas mašīnas ar koksnes šķeldu. Tai ir nolīgta cena pēc siltumenerģijas apjoma, taču līgums paredz arī cenas samazināšanu gadījumā, ja piegādātā šķelda neatbilst noteiktiem kvalitatīvajiem rādītājiem. Galvenie no tiem ir siltumspēja (cik daudz siltumenerģijas var saražot, šo šķeldu sadedzinot), mitrums (tā nedrīkst būs pārāk sausa, kā arī pārāk mitra) un pelnu saturs (tas liecina par dažādu piejaukumu esamību).

Agrāk “Daugavpils siltumtīkli” darbinieki vāca atvestās šķeldas paraugus ik dienu un nodeva to testēšanai uz laboratoriju. Rezultāts bija jāgaida līdz pat trijām dienām.

“Taču šobrīd mēs varēsim noteikt katras atbraukušās kravas mašīnas satura kvalitāti vien trīs minūšu laikā. Lai to izdarītu, jāpaņem šķeldas neliels daudzums un jāievieto jaunajā iekārtā. Tā veic spektrālo analīzi un uzrāda rezultātu”, stāsta Viktors Lukjančiks.

Savukārt uzņēmuma izpilddirektore Oļesja Duškeviča papildina: “Piegādātājs veica iekārtas kalibrēšanu, balstoties uz mūsu iesūtītajiem koksnes šķeldas paraugiem. Tagad mēs kādu laiku veiksim gan ierastos laboratorijas testus, gan analīzes ar jaunās iekārtas palīdzību, lai pārliecinātos par tās darbības korektumu. Tās iegādes mērķis ir, protams, vēlme maksāt piegādes līgumā noteikto cenu tikai par tiešām kvalitatīvo kurināmo, precīzi nosakot siltumenerģijas daudzumu”.

Pirmais lielais Latvijas siltumapgādes operators, kurš uzsāka šādas iekārtas izmantošanu, ir SIA “Jūrmalas siltums”. Tagad otrā tāda iekārta ir Daugavpilī.

 

 

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab