Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Jaunās ierīces iegāde sekmēja kurināmā kvalitātes uzlabojumu

Atpakaļ  |  18.12.2023

Pašlaik, kad ir sekmīgi noslēdzies testa darba režīms, iekārta stabili strādā un ir manāmi sekmējusi piegādātās šķeldas kvalitāti.

Agrāk uzņēmums arī veica atvestā kurināmā kvalitātes analīzes, taču laboratorijā pārbaudīja vienu paraugu diennaktī. Kaut gan katru dienu uz trešās siltumcentrāles šķeldas katlumāju atved 12-15 kravas mašīnas ar biokurināmo.

“Diennakts parauga analīze laboratorijā nebija īpaši precīza, jo šo paraugu veidoja no dažādām mašīnām paņemtā koksnes šķelda. Turklāt, laboratorijas testi aizņem vairākas dienas”, min PAS “Daugavpils siltumtīkli” tehniskais direktors Viktors Lukjančiks.

Līdz ar šķeldas analizatora parādīšanos pārbauda ik katru kravu atsevišķi, par ko ir informēts arī kurināmā piegādātājs. Jaunā iekārta nosaka šķeldas siltumspēju (cik daudz siltumenerģijas var saražot, šo šķeldu sadedzinot), mitrumu un pelnu saturu (tas liecina par dažādu piejaukumu esamību).

“Iekārta triju minūšu laikā nosaka, cik daudz siltuma atveda katra atsevišķa kravas mašīna, kas iebrauc mūsu katlumājas teritorijā. Un mēs maksājam nevis par šķeldas apjomu, bet gan par siltumu, ko iegūstam, to sadedzinot. Šāds nosacījums tika ietverts iepirkuma nolikumā, ko veicām šogad. Attiecīgi, mūsu piegādātājs bija tam gatavs, un acīmredzami rūpīgi seko tam, lai ik katra kravas mašīna ved uz Daugavpils katlumāju kvalitatīvu šķeldu. Jo pa šo pusotru mēnesi mēs neesam konstatējuši šķeldas kvalitatīvo parametru nobīdes no tās tehniskās specifikācijas, kas paredzēta ar noslēgto piegādes līgumu”, skaidro Viktors Lukjančiks.

Jāatzīmē, ka uzņēmuma laboratorija turpina analizēt tā saucamo “diennakts paraugu”. Kā arī vienreiz nedēļā vienu šķeldas paraugu nosūta uz citu neatkarīgu laboratoriju, kura izdod “vidēji svērto” rezultātu. Tas palīdz vispārēji kontrolēt gan šķeldas analizatora darbības korektumu, gan “Daugavpils siltumtīkli” laboratorijas veikto analīžu rezultātus. No katras mašīnas paņemtos paraugus glabā 14 dienas, lai atrisinātu iespējamas domstarpības.

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab