Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Viktorīnas uzvarētāji tika pie balvām un iesaistījās diskusijā par siltumražošanas procesa niansēm

Atpakaļ  |  13.06.2024

Tajā piedalījās 160 cilvēki, un tikai trijiem izdevās atbildēt uz visiem 12 jautājumiem absolūti pareizi. Taču viktorīnas rīkotāji atzina par uzvarētājiem arī tos, kuri pieļāva tikai vienu kļūdu vai pašā pirmajā jautājuma izvēlējas atbilžu variantu, ka uzņēmums ražo siltumenerģiju, nevis gan siltumenerģiju, gan apkuri, gan karsto ūdeni.

 

Apbalvošanas ceremonijā izvērtās vesela diskusija par to, ko tad ražo “Daugavpils siltumtīkli”, un uzņēmuma vadība – valdes loceklis Aleksandra Karpenko un izpilddirektore Oļesja Duškeviča – ar prieku iesaistījās tajā un augstu novērtēja pilsētnieku zināšanās par uzņēmuma darba niansēm.   

 

“Mēs apbalvojam arī tos, kuri nepareizi atzīmēja “Križi” lokālās katlumājas ķepainās darbinieces vārdu, jo, godīgi sakot, arī es pats tikai tagad uzzināju, ka viņu sauc Dusja”, atzinās Aleksandrs Karpenko.

 

Tādējādi suvenīrus no “Daugavpils siltumtīkli” un iespēju bezmaksas apmeklēt pilsētas izklaides un atpūtas vietas laimēja Svetlana Pavasare, Viktorija Pavasare, Germans Bogdanovs, Marina Ilnytska, Ksenija Treimane, Vasilijs Cmokovs, Maksims Arkādijs Ivanovs, Jekaterina Simanoviča, Žanna Zaharena, Nikoleta Zaharena, Kristīne Strelkova, Vitālijs Jekimovs un Anna Anetjko.

 

Viņi ir tie, kas precīzi zina:

 • ko ražo “Daugavpils siltumtikli”,
 • ka Niderkūnos nav pieejams centrālās siltumapgādes pakalpojums,
 • ka pilsētā ir trīs lielās siltumcentrāles, kuras strādā apvienotajā tīklā, un tāpēc visas strādā visu lielāko apkaimju iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai,
 • ka jaunās koksnes šķeldas katlumājas Silikātu ielā jauda ir 20 MW,
 • ka 2023./24. gg. apkures sezonā “Daugavpils siltumtīkli” kā kurināmo izmantoja gan koksnes šķeldu, gan koksnes granulas, gan dabasgāzi, gan naftas sašķidrināto gāzi, izvēloties konkrētajā brīdī lētāko kurināmo,
 • ka standarta vasaras priekšapmaksa par apkuri kopš pagājušā gada ir noteikta 0,5 EUR/m2 liela, bet tās lielumu var grozīt pēc savas vēlēšanās,
 • ka siltumtrašu kopējais garums Daugavpilī ir 120 km,
 • ka “Daugavpils siltumtīkli” sniedz savus pakalpojumus 36762 mājsaimniecībām,
 • ka ik vasaru karsto ūdeni atslēdz uz dažām dienam, lai veiktu siltumtrašu hidrauliskās pārbaudes un pateicoties tām nodrošinātu stabilu apkuri ziemas periodā,
 • ka ikdienā 230 cilvēki strādā, lai jūsu mājokļos ir silts un ir pieejams karstais ūdens,
 • ka Križu lokālās katlumājas darbinieci sauc Dusja.

 

Pēc balvu pasniegšanas uzņēmuma galvenais enerģētiķis Māris Laudiņš izvadāja viktorīnas uzvarētājus pa vēsturisko pirmās siltumcentrāles ēku, parādot, kā strādāja mūsu vectēvi, tēvi un beidzot kā šobrīd strādā pašreizējie “Daugavpils siltumtīkli” darbinieki, kuriem, protams, palīdz datori un roboti, taču galvenais ir un paliek cilvēks, kurš spēj pieņemt ātros un brīžiem nestandarta lēmumus, lai pilsētnieki nemaz nepamanītu, ka siltumražošanas uzņēmumā kaut kas ir atgadījies un neiet pēc plāna.

 

“Mēs pateicamies visiem viktorīnas dalībniekiem. Nebijām gaidījuši tik lielu atsaucību un ieinteresētību mūsu uzņēmuma darbā. Tāpēc pirmkārt turpināsim godam strādāt daugavpiliešu labā, bet otrkārt noteikti piedāvāsim Daugavpils iedzīvotājiem iesaistīties arī citās aktivitātēs”, tā uzņēmuma izpilddirektore Oļesja Duškeviča.

 

 

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab