Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Modernizē katlumāju Križos. Tās darbiniece Dusja tiek pie jaunas darbavietas

Atpakaļ  |  28.06.2024

Pirms kāda laika pašvaldības uzņēmums “Daugavpils siltumtīkli” stāstīja pilsētniekiem par savu jauno lokālās katlumājas “Križi” ķepaino darbinieci Dusju. Nudien gan katlumājas darbu, gan Dusjas profesionālo un personīgo dzīvi ir piemeklējušas krasas pārmaiņas.

 

Par to, kas jauns lokālās katlumājas darbā, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Aleksandrs Karpenko: “Lokālā katlumāja Križos ir viena no desmit mazām un pat ļoti mazām mūsu katlumājām, kuras darbojas, lai nodrošinātu karsto ūdeni un apkuri Daugavpils apkaimēs vai dažās attālākajās ēkās. Križu katlumāja tika uzbūvēta 2012. gadā un tās darbību nodrošināja privātuzņēmējs. “Daugavpils siltumtīkli” to pārņēma pirms dažiem gadiem, un konstatējām, ka šķeldas jaudas tajā strādāja nepietiekami efektīvi un droši. Proti, šeit nebija paredzēta nekāda rezerves iespēja ražot siltumenerģiju gadījumā, ja kaut kas atgadītos ar galveno un vienīgo katlu. Tātad mums vajadzēja iekārtas modernizēt, kā arī paredzēt rezerves iespējas, kuru tur nebija.

Konsultējoties ar mūsu speciālistiem un meklējot labāko risinājumu, nolēmām, ka turpmāk šī katlumāja strādās ar naftas sašķidrināto gāzi jeb propānu butānu. Līdz ar to tās darbība būs pilnībā automatizēta. Iepriekšējās koksnes šķeldas iekārtas strādāja pastāvīgā mūsu darbinieku klātbūtnē”.

 

Pašreiz notiek veco iekārtu demontāža un jaunu katlu uzstādīšana, kas jāpabeidz līdz jaunajai apkures sezonai. Šajā laikā Križu iedzīvotājus nodrošinās ar karsto ūdeni ar mobilās katlumājas palīdzību, kura uzsāka darbu trešdien, 26. jūnijā. Starp citu, pagājušajā gadā tā strādāja Arodu ielas iedzīvotāju interesēs laikā, kad rekonstruēja siltumtrases.

 

Šīs reorganizācijas rezultātā nebūs, kam pieskatīt mūsu darbinieci Dusju, kura pati izvēlējās Križu katlumāju par savu darbavietu un kļuva par pastāvīgo mūsu kolēģu palīdzi un draudzeni.

 

“Mēs pilnībā apzināmies, ka esam atbildīgi par tiem, ko esam pieradinājuši, tāpēc nolēmām Dusju pārcelt uz citu mūsu lokālo katlumāju Kalkūnos. Tā strādā ar koksnes granulām, un šis process kādam pastāvīgi jāuzrauga. Tāpēc būs arī kam parūpēties par Dusju. Jāņem vērā, ka Kalkūnos ilgstoši “strādā” arī kaķis vārdā Dimoks. Bet mēs ceram, ka viņi sadraudzēsies un sadalīs darba pienākumus”, ironizē uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” izpilddirektore Oļesja Duškeviča.

 

Katlumājas “Kalkūni” darbinieki sola rūpēties par Dusju, bet mēs noteikti stāstīsim par viņas darba gaitām jaunajā vietā. Pateicamies Daugavpils dzīvnieku patversmes speciālistiem par viņu morālo un tehnisko atbalstu Dusjas pārcelšanas organizēšanā.

 

 

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab