Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Daugavpils iedzīvotāji var uzzināt, cik daudz siltuma “apēd” viņu māja

Atpakaļ  |  17.11.2023

Centralizētās siltumenerģijas ražotājs PAS “Daugavpils siltumtīkli” augstu vērtē pilsētnieku, savu klientu interesi par to, no kā veidojas viņu maksājumi par apkuri. Proti, apkures tarifa lielums konkrētajā mēnesī ir tikai viena no šī maksājuma sastāvdaļām. Otrā svarīga sastāvdaļa ir ēkas siltuma patēriņš. Uzņēmuma mājaslapā dsiltumtikli.lv ir iespējams iepazīties ar savas mājas siltuma patēriņu pa mēnešiem.

Tālab jāieiet sadaļā “Tarifi”, bet tajā jānoklikšķina uz “Faktiskā siltumenerģijas patēriņa salīdzinājums”. Jūs dabūsiet redzēt tabulu, kurā, noklikšķinot uz konkrētu mēnesi, varēs atrast sarakstu ar adresēm, kurās Daugavpilī tiek nodrošināta centralizētā siltumapgāde.

Ja ņemam par piemēru 2023. gada oktobri, tad izvēloties jebkuru tabulas aili, redzam mājas adresi, tad – 2023. gada oktobrī faktiski patērēto siltumenerģijas daudzumu, tad – 2022. gada oktobrī (tātad precīzi pirms gada) faktiski patērēto siltumenerģijas daudzumu. Nākamajā tabulas stabiņā ir redzams aprēķins – cik daudz siltumenerģijas būtu patērējusi konkrētā māja pirms gada, ja toreiz laika apstākļi būtu tādi paši, kā šogad. Pēdējais stabiņš – šo ciparu (aprēķina un fakta) starpība.   

Attiecīgi, analizējot 2023. oktobra datus, var noprast, ka 2023. gada oktobris bijis aukstāks nekā pērnais. Par to liecina arī oficiālie meteoroloģiski dati. Šī gada oktobrī vidējā temperatūra bija +7°C, bet pagājušajā gadā - +8,5°C. Tādējādi, lielākajā daļā gadījumu, ja pārrēķina pagājušā gada oktobra siltuma patēriņu uz šī gada oktobra laika apstākļiem, patēriņš būtu bijis lielāks.

Taču ne vienmēr. Jo ēkas siltuma patēriņu nosaka ne tikai gaisa temperatūra ārā, bet arī mājas siltummezgla iestatījumi un tās tehniskais stāvoklis. Proti, siltumenerģijas patēriņa aprēķinam šajā gadījumā informatīvs raksturs, un tas dod pamatu izvērtējumam: vai manā mājā tiek taupīts siltums, vai siltummezgla darbība ir noregulēta optimāli, un vai ir iespēja samazināt siltuma patēriņu jeb ‘mājas siltuma apetīti’.

Katra māja “apēd” dažādu siltuma daudzumu, tāpēc arī rēķini par apkuri atšķiras savā starpā, neraugoties uz to, ka apkures tarifs ir vienots visā pilsētā. Oktobra dati parādīja, ka vidēja maksa par 1m2 apkuri pilsētā sastādīja 0,95 EUR (bez PVN), tikmēr Daugavpilī ir mājas, kurās šī maksa ir gandrīz piecreiz mazāka nekā vidējā, bet ir tādas, kurās tā divreiz pārsniedz vidējo.

Visi šie dati, salīdzinājumi un fakti palīdz noformulēt savas vēlmes un izteikt tās savas mājas apsaimniekošanas uzņēmumam, tādam kā SIA “DDzKSU”, SIA “DMP”, DZīKS “Forštate”, DZīKS “Draudzība” u.c. PAS “Daugavpils siltumtīkli” ražo siltumu un piegādā to līdz mājas siltummezgla ievedam. Tas, cik daudz šī siltuma tiek patērēts, ir atkarīgs no siltummezgla iestatījumiem, kurus ieregulē apsaimniekotāji.

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab