Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Atskatoties uz pagājušo gadu, ar labām cerībām un lieliem plāniem iesoļojam jaunajā!

Atpakaļ  |  11.01.2024

Galvenie uzņēmuma veikumi 2023. gadā ir:

  • Jaunās šķeldas katlumājas būvniecības uzsākšana otrās siltumcentrāles teritorijā Silikātu ielā. 2024. gada sākumā plānoti palaišanas un ieregulēšanas darbi šajā objektā, lai nākamajā apkures sezonā tas varētu pilnvērtīgi iekļauties Daugavpils centrālās siltumapgādes sistēmā. Tā būs jau otrā liela koksnes šķeldas katlumāja Daugavpilī, un tā sekmēs apkures tarifa prognozējamību un stabilitāti. Katlumājas būvniecības projekts ir savdabīgs un arī diezgan ambiciozs ar to, ka SC-2 teritorijā ir nelīdzens reljefs, un jaunās katlumājas ēku izdevās ieprojektēt tā, lai esošā nogāze tiktu izmantota šķeldas izkraušanai un uzglabāšanai. Ēka izskatīsies burtiski iebūvēta kalnā.
  • 1,7 km maģistrālo siltumtrašu gar A. Pumpura ielu (posmā starp Višķu un Jātnieku ielām) un tās atzarojumu nomaiņa. Šīs siltumtrases kalpoja pilsētai gandrīz 60 gadus, un pilsētā ir vēl ap 90 km siltumtrašu, ko vajadzētu nomainīt. Tāpēc šis darbs noteikti turpināsies.
  • Apkures katla nomaiņa lokālā katlumājā “Cietoksnis”. Šajā katlumājā bija novecojis dabasgāzes katls, ko nomainīja moderna iekārta, kas var darboties gan ar dabasgāzi, gan ar sašķidrināto naftas gāzi (propāna butāna maisījumu).
  • Koksnes šķeldas analizatora iegāde. Šī iekārta pie mums atceļojusi no Vācijas, un tā ļauj trīs minūšu laikā novērtēt, cik daudz siltuma atvedusi katra kravas mašīna, kas iebrauc trešās siltumcentrāles teritorijā, kur darbojas Daugavpils lielākā šķeldas katlumāja. Iekārta nosaka piegādātās šķeldas siltumspēju, mitrumu un pelnu saturu.
  • SURE-EU sertifikāta iegūšana. 2023. gada sākumā PAS “Daugavpils siltumtīkli” kļuva par pirmo siltumapgādes uzņēmumu Latgales reģionā, kas ieguvis šādu sertifikātu. Tas apliecina siltumenerģijas ražošanai izmantotās šķeldas ilgtspēju. Pateicoties tam šķelda, ko uzņēmums izmanto kā kurināmo, nesadārdzinājās par 15 – 20 EUR/MWh. Ja šāda apliecinājuma nebūtu, tad uzņēmumam būtu jāiegādājas emisiju kvotas par izlietoto biomasas kurināmo. Attiecīgi, pieaugtu arī siltuma ražošanas izmaksas, un pilsētniekiem nāktos vairāk maksāt par apkuri.
  • Apkures tarifa samazināšana un noturēšana. Iepriekšējās divas apkures sezonas var dēvēt par izaicinošām un pat smagām. Neraugoties uz nestabilu situāciju kurināmā tirgū un pasaulē kopumā, uzņēmumam “Daugavpils siltumtīkli” izdevās nodrošināt siltumapgādes nepārtrauktību un vienlaikus spert soļus apkures tarifa samazināšanai un noturēšanai. No 175 EUR/MWh 2022. gada rudenī tas samazinājās līdz 81 EUR/MWh 2023. gada rudenī. Daugavpilī ir stabili viens no zemākajiem apkures tarifiem starp Latvijas lielajām pilsētām, un uzņēmuma kolektīvs (237 cilvēki) katru dienu strādā pie tā, lai tas tā arī paliktu.

Pagājušais 2023. gads kļuva par izaugsmes un noturības gadu mūsu uzņēmumā. Jaunajā 2024. gadā pabeigsim katlumājas izbūvi un ķersimies klāt jauniem projektiem! Mūsu saliedētais, pieredzējušais kolektīvs bez šaubām nodrošinās tālāko stratēģiskā siltumapgādes uzņēmuma attīstību pilsētnieku labā.

 

PAS “Daugavpils siltumtīkli”

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli @ apollo . lv

© 2013 - SIA Daugavpils Siltumtikli
Mājas lapas izveide - WebLab