Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti

Atpakaļ  |  26.01.2024

Šī katlumāja ir primārais siltumenerģijas avots Daugavpils centralizētajā siltumapgādes sistēmā, kopš tā saka pilnvērtīgi strādāt 2022. gada sākumā. Ziemā katlumāja strādā uz pilnu jaudu, ražojot 30 (+6) MW siltuma, bet vasarā strādā divi no četriem tās katliem un viens ekonomaizeris, ražojot 15 (+3) MW. Vasaras periodā šīs jaudas pietiek, lai nodrošinātu Ķīmiķu ciemata, Jaunbūves, Piena kombināta, Jaunforštadtes, Esplanādes un Centra iedzīvotājus ar karsto ūdeni. “Daugavpils siltumtīkli” tehniskie speciālisti un inženieri izstrādāja un veiksmīgi realizēja plānu par visu triju lielo katlumāju apvienošanu vienotajā tīklā. Tas nozīmē, ka jebkurš no šiem trim siltumavotiem ražo siltumu visiem lielajiem mikrorajoniem, nevis kādam noteiktam, kā tas ir bijis agrāk.

 

Šķeldas katli un kurtuves jātīra vismaz divas reizes gadā. Siltumražošanas uzņēmuma speciālisti seko līdzi katlu stāvoklim un to darba efektivitātei, jo tie ir savstarpēji saistīti: jo tīrāks ir katls un tā kurtuve, jo labāk tie strādā.

 

Šobrīd, kad āra gaisa temperatūra pakāpās, uzņēmuma darbinieki nolēma apturēt vienu no četriem katlumājas katliem un veikt to tīrīšanu. Katls ir liels, dzēst ilgi, tāpēc šiem darbiem atvēl vismaz vienu darba nedēļu. No brīža, kad to apstādina, līdz brīdim, kad tam ir iespējams pieskarties no iekšas, paiet pusotras-divas diennaktis. Tikai tad var sākt attīrīšanas darbus, ko veic vienlaikus vairāki speciālisti, izmantojot specializētās ierīces.   

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab