Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Mēs dodam siltumu jūsu mājās!
lv ru

Janvārī “Daugavpils siltumtīkli” samaksā četrus miljonus eiro par kurināmo

Atpakaļ  |  12.02.2024

Viens no galvenajiem siltuma ražošanas avots janvārī bija sašķidrinātā naftas gāze jeb propāns butāns, ko “Daugavpils siltumtīkli” sāka izmantot 2022. gada beigās. Tas prasīja aptuveni viena miljona eiro lielas investīcijas, jo vajadzēja gan pārbūvēt katlus, gan izveidot tvertnes propāna butāna uzglabāšanai. Propāna butāna gāzi pieved Daugavpils lielajās siltumcentrālēs vairākas reizes dienā.

Taču brīdī, kad tika operatīvi pieņemts lēmums par šī kurināma izmantošanu, dabasgāzes cenas bija tik augstas, ka investīcijas atmaksājās vien dažu mēnešu laikā. 2024. gada janvārī “Daugavpils siltumtīkli” izmantoja bez maz vai trīs tūkstošus tonnas propāna butāna, un par to samaksās 1 791 804 eiro.

Taču visvairāk siltuma “Daugavpils siltumtīkli” pašlaik ražo no bioloģiskā kurināmā – koksnes šķeldas, koksnes un saulespuķu granulām. Arī siltumenerģija, ko uzņēmums iepērk no neatkarīgā ražotāja (tie ir ap 15% no kopējā apjoma gada griezumā), tiek ražota no koksnes šķeldas.

Attiecīgi, par siltumenerģiju, ko Daugavpils vajadzībām saražoja uzņēmums “GREN Daugavpils”, pašvaldības akciju sabiedrība “Daugavpils siltumtīkli” samaksās 529 911 eiro. Savukārt par koksnes šķeldu, no kuras “Daugavpils siltumtīkli” pati ražoja siltumenerģiju, ir saņemts rēķins par vēl 674782 eiro. Granulas, ar kurām kurina lokālo katlumāju “Kalkūni” uzņēmumam izmaksās 24 581 eiro.

Siltumražošanas uzņēmums turpina izmantot arī dabasgāzi, it īpaši pīķa slodžu laikā. Šī gada janvāris bija salīdzinoši auksts – vidējā āra gaisa temperatūra bija mīnuss 6,4 grādi. Laikā, kad termometra stabiņš pazeminājās līdz mīnuss piecpadsmit grādiem, tika iedarbinātas visas uzņēmuma siltumražošanas jaudas, tai skaitā dabasgāzes katli. Attiecīgi, janvārī vairāk nekā 10 tūkstoši MWh siltumenerģijas tika saražoti no dabasgāzes. Par to “Daugavpils siltumtīkli” samaksās 778 557 eiro. Salīdzinājumam, 2023. gada novembrī no dabasgāzes daugavpiliešu vajadzībām tika ražots divtik mazāk siltuma nekā pagājušajā mēnesī, jo nebija tik lielu salu.

Pēdējais energoresurss, ko arī izmanto siltumenerģijas ražošanai, ir elektoroenerģija. Par tās patēriņu janvārī saņemt rēķins par 262 106 eiro.

Tādējādi kopumā “Daugavpils siltumtīkli” samaksās 4 061 741 eiro par janvārī izmantoto kurināmo. Ir vērts atgādināt, ka patērētāju kopējais parāds par patērēto siltumenerģiju ir pārsniedzis trīs miljonus eiro. Tas nozīmē, ka pašvaldības uzņēmuma ekonomisti katru mēnesi saskaras ar zināmu izaicinājumu, mēģinot sabalansēt izdevumus ar ienākumiem. Tāpēc, izmantojot šo iespēju, PAS “Daugavpils siltumtīkli” kārtējo reizi pateicās saviem klientiem, kuri savlaicīgi un iespēju robežās apmaksā rēķinus par siltumenerģiju.

Maksas pakalpojumi

Telpas:

Tartu ielā 15B (571,3 m2)
Tartu ielā 17A (330,2 m2)

Uzziņas pa tālruni: 654-07533.

Partneri

Par uzņēmumu:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
vienotais reģistrācijas numurs: 41503002945            
e-pasts: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab