Для персонализации контента, настройки и измерения показателей рекламы, а также для обеспечения общей безопасности мы используем файлы cookie. Нажимая кнопку или продолжая использовать сайт, вы разрешаете нам собирать информацию посредством использования файлов cookie.

Мы даём тепло в ваши дома!
lv ru

Энергоэффективность

Energoefektivitāte ir enerģijas lietderīga izmantošana, maksimāli ierobežojot industrializācijas nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, samazinot enerģijas zudumus ražošanas, sadales un pārvades procesos, tādējādi samazinot siltumnīcas efekta radītās izmaiņas klimatā.

Ēkas energoefektivitāte ir siltumenerģijas un elektroenerģijas daudzums, kas tiek patērēts, lai nodrošinātu visu ēkas ekspluatēšanai nepieciešamo procesu (apkure, ventilācija, apgaismojums, karstā ūdens apgāde u.c.) norisi ēkā.

Lai mazinātu enerģijas patēriņu ēkās, jānosaka, kādi apstākļi rada siltuma zudumus, ko nepieciešams iesākt to novēršanai un kādi energoefektivitātes pasākumi jāveic. Ātrākais veids, kā noteikt ēkas siltuma zudumus, ir termogrāfija, kas ar infrasarkano starojumu palīdz noteikt siltumenerģijas noplūdes zonas.

[foto no interneta]

Daudzdzīvokļu mājās, uzstādot individuālos automatizētos siltummezglus, tiek nodrošināta iespēja lietderīgi izmantot un taupīt siltumenerģiju. Automatizētos siltummezglus iespējams ieregulēt atbilstoši komforta prasībām, t.i., nodrošināt dažādas temperatūras karstā ūdens un apkures sistēmās diennakts griezumā, atkarībā no āra gaisa temperatūras.

Individuālais siltummezgls (ISM) – viens no galvenajiem ēku apkures sistēmas elementiem, kas kalpo siltumnesēja uzņemšanai, tā parametru pārveidošanai, siltumenerģijas sadalīšanai starp patērētājiem un tās izlietojuma uzskaitei. ISM ir paredzēts ēku siltumtīklu neatkarīgam pieslēgumam centralizētajiem siltumapgādes tīkliem, kā arī var tik izmantots gan jaunbūvēs, gan renovētajās ēkās.

Daugavpils pilsētas daudzdzīvokļu mājās  pārsvarā ir uzstādīti  automatizētie ISM, kuri regulējas  atkarībā no āra gaisa temperatūras.

Automatizācija un siltumenerģijas uzskaites sistēma ļauj ietaupīt siltumenerģiju un maksāt tikai par tās faktisko patēriņu. Izvēloties automatizēto ISM siltumenerģijas ekonomija ir aptuveni 20-30%, kā arī, automātiski regulējot siltumenerģijas padevi  atsevišķās telpās, tiek ietaupīts līdz pat 15%.

 

Платные услуги

Помещения:

ул. Тарту, 15В (571,3 m2)
ул. Тарту, 17А (330,2 m2)

Справки по тел. 654-07533.

 

Партнёры

О предприятии:
PAS "Daugavpils siltumtīkli"
18. novembra ielā 4, Daugavpilī, LV-5401       
Единый регистрационный номер: 41503002945            
Э-почта: dsiltumtikli@apollo.lv

© 2013 - PAS Daugavpils siltumtīkli
Mājas lapas izveide - WebLab